Hammaste kaotus või nende osaline puudumine on meie patsientide jaoks tõsine probleem. All-on-6 tehnoloogia (All-on-6) aitab kiiresti saada 1 lõualuu jaoks fikseeritud täisväärtusliku proteesi, mis kinnitatakse 6 implantaadile.
Sageli aetakse seda protseduuri segi All-on-4-ga, mis on populaarsem.
Erinevused "All-on-6" ja "All-on-4" vahel:
1. Soovitatav igemehaiguste ja luukoe peaaegu täieliku puudumise korral;
2. Implantaadid on fikseeritud nendesse luulõikudesse, mis ei ole altid atroofiale;
3. Närimiskoormuse ühtlasem jaotus võimaldab vabaneda igemepõletikuga seotud probleemidest;
4. Võimaldab paigaldada fikseeritud proteesi, samal ajal kui 4 implantaadile tuginemine pole võimalik.
Mis määrab tehnika otsustava valiku?
Esiteks sõltub see sellest, kas proteesi saab kindlalt kinnitada 4 implantaadile või on vaja täiendavaid proteese.
Teiseks implanteeritava lõualuu luukoe koguse ja seisundi kohta.
Kolmandaks, konkreetsete kliiniliste haiguste esinemise kohta patsiendil. Näiteks võib mõnedel patsientidel, kellel on probleemne ülemine lõualuu, eeldada atroofilisi muutusi ka alalõua kanalites. Vastavalt sellele näidatakse neile ainult implanteerimist "All-on-4".
Eelised:
● Võimalus taastada kogu hambumus isegi selle täieliku puudumise korral;
● Valmis ajutise proteesi saamine operatsiooni päeval (pole vaja oodata, kuni implantaadid juurduvad ilma hammasteta);
● Pärast siirdamist paigaldatakse implantaatidele vastupidav, mitte eemaldatav konstruktsioon, mis pole mitte ainult elementaarne hooldamisel, vaid sarnaneb ka kroonide kandmismugavusega;
● Sellise vastunäidustuse puudumine nagu patsiendi vanus.
Ja natuke rohkem vastunäidustustest. Need on sarnased traditsiooniliste kirurgiliste piirangutega:
1. Diabeet;
2. Kardiovaskulaarsüsteemi haigused;
3. Pahaloomulised kasvajad lõualuus;
4. AIDS;
5. Tuberkuloos.
Protseduuri etapid:
1. Ettevalmistus. Testide kogumine vastunäidustuste välistamiseks, CT (kompuutertomograafia), et selgitada implanteerimise lokaliseerimist, lõualuu jäänud hammaste eemaldamist ja üldise raviplaani koostamist.
2. Kirurgiline sekkumine. 4 implantaadi paigaldamine lõualuu tagumistesse osadesse ja 2 implantaadi esiosa. Paigaldamine toimub nurga all, et paremini haarata kogu luukoe piirkonda. Arsti valikul võib operatsiooni teha vastavalt kirurgilisele mallile.
3. Ajutise proteesi tegemine. Erinevalt alalisest on sellel ainult 10-12 hammast, see kaalub veidi, moodustab implantaatidele väikese koormuse, kuid on vähem mugav kanda. Valmistatud pärast operatsiooni. See pannakse implanteerimise päeval ja mõnel juhul - 1-2 päeva pärast (näiteks kui limaskest on äärmiselt ärritunud ja vigastatud).
4. Kontroll -uuringud. Esimese 10 päeva jooksul on neid 1-2. Uuringutel kontrollitakse õmbluste ja lõualuu seisundit, misjärel õmblused eemaldatakse (kui implanteerimine ei toimunud malli järgi). Parem on protees kohe laadida - nii toimub osseointegreerimine kiiremini ja implantaat juurdub paremini.
5. Püsiva konstruktsiooni paigaldamine 3-6 kuu jooksul. See sisaldab alust ja kroone, mis on valmistatud tsirkooniumoksiidist või keraamikast.